Marcin Kublicki otrzymuje wymiar pustoszy Rudłowo nad rzeczką Piaseczną we włości iwankowskiej. Przepisał, zredagował i mapką opatrzył Jakub Brodacki.
Jag 906, s. 177 wg pierwotnej numeracji (skan 174)
Adam Zaręba mierniczy JKM województwa smoleńskiego przysięgły.
Czynię wiadomo tym pisaniem mojem, iż za przywilejem JKM i uniwersałem na dwieście koni danego i za listem podawczem JMP rewizora podsędka smoleńskiego wymierzyłem gruntu do paszni i osady zgodnego włók ośm na koni dwa panu Marcinowi Kublickiemu spod chorągwie JMP Buynieckiego rotmistrza JKM a PP Janowi, Stefanowi Kublickiem włók dziesięć, mianowicie w pustoszy Rudłowie w województwie smoleńskiem we włości iwankowskiej, nad rzeczką Piaseczną leżące.
Tego gruntu ograniczenie tak się ma. Pierwsza ściana granice od rzeczki Piasecznej i od gościńca, który z Sierpiejska do Smoleńska idzie, przy którym kopiec u mostku usypany. Od tej rzeczki i kopca w prawo gościńcem do drogi, która idzie od p. Komora, na tenże gościniec, przy którym kopiec usypany na nowej ścienie przesieczonej z rubieżami, który dzieli grunt p. Tołpyhy. Tąż ścianą do kopca narożnego. A od tego kopca drugą ścianą powracając w prawo przystem [prostym?] trybem idąc do gościńca sierpejskiego, przy którym kopiec usypany. Od tego kopca i gościńca, tąż ścianą przez gościniec dorobuski, przy którym kopiec, idąc do kopca narożnego, który usypany na gruncie suchodołów. Tąż ścianą idąc przez wielki rów, wedla gruntu Kudrowcowa, w wielki rów, który dzieli grunt Babina. Tymże rowem idąc w niż w rzeczkę Piaseczną. A rzeczką Piaseczną w górę do pierwszego gościńca, kopca i mostku. U którego się pierwsza ściana granice zaczęła i tam się kończy.
W tem ograniczeniu kopcami narożnemi i pobocznemi dostatecznie usypano i na różnych drzewach krzyże i po trzy wręby wycięto. Które to włók ośmnaście wymierzawszy i dostateczne ograniczenie uczyniwszy podałem w moc dzierżenie PP. Kublickiem. Co dla lepszej wiary i pewności dałem ten list mój z podpisem ręki mej własnej i z moją pieczecią. Pisan w Smoleńsku dnia czternastego july roku tysiąc sześćset dwudziestego ósmego.